Mazdatora uzlabošana

Sveicināti! Ir jau rudens beigas un sava kārta ziemai pienākusi, kā reiz arī Mārtiņi nosvētīti un svētku zoss nolocīta, nu var mierīgi pastāstīt, kā tad labi ir gājis vienā no pēdējām rudens nedēļām. Tātad, kamēr aiz loga pa miglas vāliem velīši savējos apraudzīt nāk, tikām man nemierīgs prāts uz sava mazdatora modifikāciju – lasi, uzlabošanu. Tā nu radās vēlme iemānīt mazdatorā Acer Aspire One papildus USB pieslēgvietas un iemotēt Bluetooth adapteri. Iedvesmu smēlos no interneta, kur līdzīgu projektu jau bija realizējis Tnkgrl, kas arī bija sabildējis USB HUB pieslēgvietai nepieciešamos izvadus uz pamatplates. Aspire One ražotāji šim modelim – Z5G ir atstājuši vienu mini PCI Express pieslēgvietu bez ligzdas, uz otras pieslēgvietas jau atrodas Atheros WiFi adapteris, kuru, tad liekam mierā. Lai varētu darboties ar neapgūto mini PCI E pieslēgvietu, tad tai papriekšu ir jāpieslēdz barošana, savienojot divus kontaktus uz pamatplates – PJ1 – manuprāt, saīsinājums no Power Jumper 1.
Lūk, arī attēls:

MINI PCI Express

No mini PCI Express pieslēgvietes tiks izmantoti 2 kontakti USB datu pārraides “+” un USB datu pārraides “-”. Izmantots tiek 36 un 38 kontakts:

Pinout MiniPCIExpress

Stanartizētajām datora un citu populārāko sadzīves ierīču datu apmaiņas pieslēgvietu izvadu aprakstus aplūkojam lapā http://www.pinouts.ru. Protams, vajadzīga ir arī USB barošana, kuru atrodam uz pamatplates netālu no Realtek skaņu kartes čipa, tas čips viegli atpazīstams pēc krabīša, jeb Realtek logotipa uz čipa virsmas.

USB barošana

Izlasot iepriekšminēto informāciju un paveroties bildēs, Acer Aspire One īpašniekam ir jau skaidrs priekšstats, kā iegūt papildus USB portu datorā.
Laiks ķerties lopam pie pautiem! Ejam tālāk, veikalā tapa iegādāts un izķidāts USB HUB jeb centrmezgls. Uz mazās platītes visas lielās USB pieslēgvietas tiek smuki nolodētas, neizcepjot tuvumā esošās komponentes.
USB HUB ar pieslēgvietu ligzdām:

Ar konektoriem

USB HUB ar nolodētām pieslēgvietu ligzdām:

Nolodēts un nolobīts viss liekais

Pēc neuzmanīgas rīcības ar pacēlāju, tika noplēsts viens celiņš, kas tomēr netraucēja izmantot šo pieslēgvietu, jo ir vēl papildus kontaktvieta šim celiņam. Pēc lieko loriņu nolodēšanas USB HUB’s tika pievienots jauniegūtajam USB portam un noizolēts ar izolācijas lenti, tā dators tika pie jaunām, četrām USB pieslēgvietām. Pie pirmās pieslēgvietas pievienoju mazo Trust Bluetooth adapteri, kuru izlobīju no korpusa.

Bluetooth

Nu jau Bluetooth adapteris ir veiksmīgi pielodēts USB HUB’am un atrodas zem karšu lasītāja ligzdas:

Btooth adapteris zem card reader

Visā šajā procesā ir jāievēro viens noteikums – izķidātie un modificētie dzelži zaudē jelkādas garantijas saistības, ja kāds no šiem aparātiem nejauši nobrūk, tad atliek vien makšķerēt lielo rubli un slāt uz bodi pakaļ jaunam dzelzim. Der arī laicīgi sagādāt smalkus vadiņus, kas viegli lokās, jo ar cietiem vadiņiem strādājot, var noraut celiņus, pie kā pielodēti šie vadiņi.
Veiksmi darbā!

  1. Cepur’ nost!
    Tagad tik pārējos USB devaisus jālodē klāt.
    Btw, 5t1nDz15 solījās drīz uzrakstīt par veļasmašīnas Rīga-17 un Straume gludekļa modošanu. Tie arī varētu būt OK raksti.

  2. Tnkgrl ir sieviete :) Izlabo tekstu!

Pievienot komentāru