Mazdators

Sveiks, rudenīgais plaucētāj! Iestājoties verbālajai caurejai un paaugstinoties apača rotācijas ātrumam ir uztapinājušās pārdomas par iegādāto un lietoto datortehniku, tātad…
Problēmas aplūkojot tīmekļa vietņu saturu, attēlus, videomateriālus, dažādus teksta dokumentus un elektroniskās grāmatas nav novērotas. Šis raksts top izmantojot virsrakstā minēto datoru, drukas kļūdu biežums ir atkarīgs no izdzertā alus daudzuma un sasniegtā sutas levela. Raksta saturs atgādina nedefragmentētu cietni, kur katra faila saturs ir izsvaidīts pa visu cietā diska virsmu. Virs ekrāna, rāmī ir iemontēta WEB kamera, kas ļauj uzņemt video un piefiksēt arī kādu kadru! Blakus WEB kamerai ir iemontēts arī samērā jūtīgs mikrofons, kas nepalaidīs garām pat vissmalkākajos toņos palaistu peles purkšķi. Šo šizokreatīvu drukāju ”pusaklajā” rakstīšanas režīmā – tas ir, rakstu savas pārdomas neveroties datora ekrānā. Kāpēc, tāpēc, ka šī datora mazizmēra tastatūra liek sekot līdz katrai knaģu kustībai virs ultrakompaktā pogdēļa. Tomēr ir vērts lietot šo mazo verķi, vai nu somā ievietojam TOSHIBA L300-11Q un atstājam uz rakstāmgalda dokumentu mapi ar lekciju konspektiem, vai arī uz rakstāmgalda paliek darbojoties lielais 15.4” ķepļapīgais un blakus dokumentu mapei un lekciju konspektiem somā ielslīd mazais, uzticīgais smurgulis – Acer aspire one!
15.4
Apstājoties uz pusstundu universitātes lasītavā, ēdnīcā vai kādā citā daudz, maz mierīgā vietā, nav problēmu izvilkt un lietot mazo datoriņu. Pēc mocīšanās ar lielo datoru pārbāztā autobusā, šis mazais brīnums ir vienkārši kaifs! Perfomance – ultrazvērīgā, filmtinis rauj jumtu uz vella paraušanu, to pašu var attiecināt arī uz globālās pozicionēšanas sistēmas izmantošanas ērtumu, tikai nepilns kilograms aparatūras un ceļojums var sākties. Kādreiz Geitsa kungs cilvēkiem sludināja, ka ar 640KiB informācijas glabāšanai parasts homo mirstīgais būšot apmierināts uz ilgu laiku, tad mazais portāblis ar 120GB SATA cietni ikdienas piezīmēm un e-apmācības dokumentu glabāšanai ir vienkārši nepiepildāms. Protams, fotoaparātu īpašniekiem, šis dators, vēsā mierā, ļaus saglabāt neskaitāmu foto sesiju saturus un dos arī iespēju no digiziepju SD kartēm noslaukt bildes, ievietojot SD karti datorā iebūvētajā karšu lasītājā. Tiesa, kā mīnusu var minēt datora biezumu, varēja jams būt par pus centimetru plānāks.
Perspektīvas:
Tuvākajā nākotnē tiek plānota datora aprīkošana ar skārienjūtīgo ekrānu, GSM modemu bezvadu interneta lietošanai Latvijas valsts mežos, bluetooth adaptera integrācija uz pamatplates dažādu failu apmaiņai ar mobilajiem telefoniem, GPS moduļa iemontēšana datora korpusā, lai varēt sekmīgi atrasts mājupceļu no sutas ārēm, kā arī FM moduļa iestūķēšana datorā, lai varētu klausīties laika prognozi, atrodoties uz neapdzīvotas salas alus ezerā.
Kreatīva saturs ģenerēts izmantojot aso prātu apvienojumā ar Bauskas gaišā speciālā āleņģa maigo garšu.

  1. Yeah!
    Jāgaida šis.
    Un kas.. Secure Digital sucks, CompactFlash kickz ass, BITCHEEZ!!111

  2. Dazhi juusu datorikju termini manam pauriitim netverami, bet taa raksts labs – ietureets diezgan haotiskaa stilaa :)

  3. Danee, Baukšķenieks ar Tevi brīnuma lietas dara! :D

  4. Es šāda mazdatora laimīgais īpašnieks esmu jau veselus trīs mēnešus. Ir vazāts līdzi gan ļočenē, gan uz kuģa un protams arī traktorā. Laba vieta, kur uzsviest vēl neredzētās “Hameleonu rotaļas” sērijas vai līdzvērtīgo “Prison break” un mērojot tālus ceļus lūkoties mazās kustīgās bildītēs. Žēl tikai ka batereja ātri beidzas ak jā un elektriskās barošanas bloks arī sver gandrīz tikpat daudz kā mazdators.

    Pats gan nekādus uzlabojumus veikt neesmu plānojis, ja nu vienīgais mazdatoram tā dzīves beigās dot otru dzīvību, jau melleņu kombaina veidā.

Pievienot komentāru