Makro #2

Nu jau labs laiks ir pagājis, kopš publicēju rakstu par mazo objektu fotografēšanu, izmantojot Canon KIT objektīvu EFS 18-55mm un vienkāršu palielināmo stiklu ar 57mm diametru. Šoreiz apmeklējot lekcijas par fotografēšanu, uzzināju vēl efektīvāku paņēmienu makro fotogrāfijas iegūšanai – tātad fotokamerai uzmontējam objektīvu, objektīvam galā uzskrūvējam gredzenu, kas ļauj uzskrūvēt otrādi otru objektīvu, tādējādi uz objektu raugāmies caur otra objektīva pakaļu. Šim nolūka tiek izmantots speciāls gredzens, gredzenam var pieskrūvēt pārejas, kas ļauj sastiķēt dažāda diametra objektīvus, pats princips, kā tas izskatās un kā gaisma tiek lauzta ir aplūkojams sekojošajā attēlā:

Gredzens objektīvu sastiķēšanai

Tālāk ir aplūkojams mans veikums, izmantojot šādi savienotus objektīvus, veroties LCD monitorā uz pelēkas līnijas:

Canon EFS 18-55mm un Canon EF 50mm uz LCD

Te nu ir redzams kādu palielinājumu var iegūt, fotokamerai uzskrūvējot Canon EFS 55-200mm objektīvu ar fokusa attālumu 200mm un pretim uzliekot Canon EF50 mm objektīvu:

Izgriezts attēls no EFS 55-200 un 50mm kombinācijas

Tālāk ir aplūkojamas bildes, kurās ir redzams LCD monitors darbībā, kad tiek attēlota tikai zaļā, tikai sarkanā un tikai zilā krāsa:

sarkanszilszaļš

Šādi fokusējoties uz objektiem, cilvēkam pašam ar visu aparātu ir uzmanīgi jātuvojas un jāattālinās no objekta, lai iegūtu vajadzīgo asumu. Tiesa, dēļ mazā asuma dziļuma ir grūti nofokusēties uz vajadzīgo detaļu un nākas knipsēt vairākas reizes, līdz ir iegūts kārotais attēls. Iegūto makro palielinājumu aprēķina dalot fotokameras objektīva fokusa attālumu ar uzskrūvētā objektīva fokusa attālumu, manā gadījumā 200/50=4, tātad iegūtā sistēma ļauj veikt makrouzņēmumus ar palielinājumu 4:1. Šādus pašus rezultātus var iegūt, izmantojot kompaktkameras, jeb ziepjutraukus, kuri ļauj veikt makrouzņēmumus no ļoti tuvām distancēm. Lielākoties, šīs distances ir 1 – 5cm no objekta. Veiksmi darbā un priecīgus svētkus!

  1. Jā! Lūk tad, kad es nopirkšu zieptrauku pa 1,5K, tad būs vismaz cilvēks, kas pasniedz man fotokursu. >:D

  2. Nu kā tad, lai fļēgurīšus iemūžinātu pietiks ar digiziepi pa 80Ls un pāris instrukcijām no viedā pārdevēja puses!

Pievienot komentāru